Festiwal Zawodów w Krakowie

25.04.2024

Tradycji stało się zadość – wzięliśmy udział w tegorocznej edycji Festiwalu Zawodów, która odbyła się w dniach
24 -25.04.2024 r. w Krakowie.

Organizację wyjazdu zaczęliśmy już dość dawno temu. Przygotowaliśmy nowe materiały promocyjne – przecież zmieniła nam się szkoła od tamtego roku oraz poprawiliśmy dotychczasowo prezentowane projekty. Generalną próbę mieliśmy w tamtym tygodniu podczas Dnia Otwartego w naszej szkole. Do Krakowa pojechaliśmy już dzień wcześniej, aby starannie zagospodarować duże ( 50 m2) stoisko z dwoma oddzielnymi wyspami, na których prezentowaliśmy nasze zawody. Po środku mięliśmy ustawioną nową ściankę fotograficzną oraz stolik z ulotkami. Wieczór spędziliśmy w hotelu, cały czas poprawiając ostatnie materiały.

Podczas pierwszego dnia targów ziściły się złowieszcze wizje pana Stańskiego: Windows w dwóch komputerach odmówił posłuszeństwa. Dobrze, że mieliśmy ze sobą informatyków, którzy narzekając na bardzo słaby Internet, ochoczo zaczęli coś ściągać, instalować, aktualizować. W ciągu dnia komputery powoli wdrażały się do pracy i już w pełni mogliśmy drukować zdjęcia wykonywane naszym gościom, drukować naklejki, które okazały się najbardziej chodliwym dobrem z naszego stoiska. Równocześnie cały czas drukowaliśmy na drukarce 3D oraz haftowaliśmy na hafciarce różnego rodzaju gadżety. Niektóre nasze produkty wymienialiśmy na stoiskach obok np. na przepyszne drożdżówki.

Drugi dzień zaczął się bardzo burzliwie. Przez wypadek na drodze dojazdowej na targi (wywrócenie ciężarówki) w hali stawiliśmy się lekko spóźnieni. Podczas tego dnia nadal prezentowaliśmy nasze stoisko, ale również mieliśmy możliwość obejrzenia tego, co inne szkoły mają do zaoferowania. Na targach mogliśmy zasiąść w wielu samochodach elektrycznych, wziąć udział w konkursie lepienia pierogów, oglądnąć rekordową, pięciometrową rakietę wydrukowaną na drukarkach 3D. Oprócz tego nawiązaliśmy kontakty z innymi szkołami prezentującymi tak różnorodne profesje, że trudno wszystko opisać – trzeba to samemu przeżyć!

Podczas targów nasza szkołę reprezentowali
Igor Plata 3 PFL – logistyka
Safiya Kmera 4 PMR – moda
Łukasz Dzioboń 2 F – fotografia
Justyna Sądelska 5 PMR – reklama
Paweł Marduła 5 PGP – grafika
Jakub Wiśniewski 4 PI – informatyk/programista
Kacper Łapka 4 PI – informatyk/programista
Tomasz Molitorys 4 PI – informatyk/programista

Opiekunami grupy byli: p. Monika Gierat, p. Jarosław Stański oraz p. Michał Pawłowski.

W przyszłym roku chętnie się wybierzemy ponownie!!! Zapraszamy już dziś na nasze stoisko!!!