Obchody Dnia Ziemi

22.04.2024

Dnia 22 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi - największe międzynarodowe święto ekologiczne. Z tej okazji uczniowie klasy 1GP, 3 PMR i 3 PGP pod opieką p. Pauliny Grzędy, p. Katarzyny Hodorowicz, p. Marty Homy i p. Sary Mamczur uczestniczyli w obchodach tego dnia zorganizowanych przez Urząd Miasta Nowy Targ.

Pomimo niesprzyjającej aury w sposób wyjątkowy uczciliśmy ten dzień. W parku miejskim im. Adama Mickiewicza zaplanowano różne atrakcje m.in. sadzenie łąki kwietnej, zarybianie potoku Czarny Dunajec oraz prelekcję pszczelarską. Do dyspozycji uczestników były również stoiska edukacyjne Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

Święto mające na celu promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą, zostało uczczone w sposób szczególny przez naszych uczniów. Po wykładzie pszczelarskim młodzież, zaopatrzona w jednorazowe rękawiczki i worki, wzięła udział w sprzątaniu okolicy.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!

Notatka: p. Katarzyna Hodoriwicz

Zdjęcia: p. Paulina Grzęda, Sara Mamczur, Katarzyna Hodoriwicz