Spotkanie w Miejskim Centrum Kultury

15.04.2024

W dniu 15 kwietnia klasy 1 Ia i 2 M miały niesamowitą okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu w Miejskim Centrum Kultury. Gościem specjalnym była sędzia Anna Maria Wesołowska, która podzieliła się z nami swoim niezwykłym doświadczeniem i mądrością.

Pani sędzia nie tylko przedstawiła nam wiele autentycznych przypadków z życia, w których młodzi ludzie stali się ofiarami lub sprawcami, ale także głęboko zastanawiała się nad tym, co jest dobre, a co złe. Ale co najważniejsze-podkreśliła, że to właśnie młodzież jest niezwykle ważna. To oni, młodzi ludzie, mają prawa i obowiązki, to oni powinni dbać o siebie nawzajem i nie ulegać manipulacjom innych. To poruszające przesłanie, które z całą pewnością zostanie z nami na dłużej.

Zwróciła uwagę na istotną rolę stawianych wymagań w wychowaniu dzieci oraz przedstawiła przykłady trudności w relacjach rodzinnych, w tym konflikty, przekleństwa oraz nadużywanie alkoholu przez rodziców. Dodatkowo, podkreśliła, jak negatywne ocenianie i porównywanie osiągnięć dzieci z ich rówieśnikami może wpłynąć na ich poczucie własnej wartości.

Na zakończenie spotkania mieliśmy okazję zadać pytania. Było to niezwykle cenne doświadczenie, w którym uczestniczyły wszystkie szkoły średnie z Nowego Targu. Dziękujemy Pani Sędzi za inspirujące słowa i za to, że poświęciła swój czas, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Takie spotkania są nieocenione dla edukacji i rozwoju.

Informacja i zdjęcia p. Maria Giełczyńska