Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był okazją do świetnej zabawy. Wśród szeregu atrakcji przygotowanych na ten dzień były Wiosenne podchody. Wyruszyli na nie uczniowie klasy I MR z wychowawczynią p. A. Ryś i p. A. Sowińską oraz I GI z wychowawczynią p. A. Stramek i p. K. Żebrowskim. Przed wyjściem oblegali stoisko – „Wiosenny makijaż dla każdego!”, by nieco zmienić wizerunek. Przemierzając nowotarskie ulice zmagali się z zadaniami. Rekordziści (I GI) dotarli do Boru na Czerwonem.

21 marca to wspaniała okazja, by wykonać Panią Wiosnę. Swoje kreatywne podejście do jej przedstawienia zaprezentowały dzieci z Chatki, które gościliśmy w sali 11. Pod okiem opiekunów, wolontariuszy i nauczycieli z ZS 1 powstały trzy wspaniałe Wiosny. Po skończonej pracy zostały one wystawione w auli szkoły. Na zakończenie pobytu w Sokole dzieciom z Chatki wykonano pamiątkowe zdjęcia, dla których tłem była m. in. ścianka ozdobiona przez naszych utalentowanych plastycznie uczniów. W międzyczasie „Zakręcone szóstki” na boisku szkolnym – rozegrały mecze piłki nożnej, oto klasyfikacja:

1.miejsce – szóstka z kl. III GI,
2. miejsce – szóstka z kl. IV TI,
3.miejsce – szóstka z kl. IV FI,

a „Mieszane trójki” z kl. III TI - turniej piłki siatkowej w sali gimnastycznej ZS1.

W auli szkoły chętni mieli okazję spróbować swoich sił wijąc wianki – tu wspaniale spisali się uczniowie kl. III TI dopingowani przez wychowawczynię p. S. Oleś-Józefczyk. Oto najlepsi: 1.miejsce – Katarzyna Szczepanowicz,
2. miejsce – Weronika Janik i Krzysztof Wójciak,
3.miejsce – Wojciech Cyrwus,
Wyróżnienie – Andrzej Rzepiszczak, Jacek Repa.

Na scenie w auli szkoły swoje talenty śpiewacze odkrywali uczniowie i nauczyciele uczestnicząc w karaoke. Zwieńczeniem obchodów I Dnia Wiosny był wybór najciekawiej przebranej osoby, oto one:
1.
miejsce – Zuzanna Luberda z kl. II GI,
2. miejsce – Barbara Dzioboń z kl. IV LO ,
3.miejsce – Weronika Głowacka z kl. II GI.

Wszyscy odwiedzający aulę szkoły – mogli skorzystać z umiejętności przyszłych fotografów z kl. I FL i zrobić sobie fotkę na tle oryginalnej wiosennej ścianki zdjęciowej.

21 marca – wszyscy w skarpetach  nie do pary zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu - akcja solidarności z osobami z zespołem Downa!

Serdecznie dziękujemy za pomoc finansową Radzie Rodziców oraz  za przekazanie części nagród Samorządowi Uczniowskiemu.

Dziękujemy też Piekarni Krzysztofa Kalaty za podarowanie drożdżówek oraz Firmie Ryszarda Steskala za przekazanie vauczerów na nagrody.

Organizacja Pierwszego Dnia Wiosny - p. Iwona Najdyhor.

Tekst p. E. Bogaczyk. Zdjęcia wykonali: Zofia Białoń, Marta Michałczak i Dawid Bafia z kl. I FL
oraz Dawid Żarnecki (kl. I GI) – zdjęcia z podchodów klasy I GI