Zespół Szkół nr 1 im. W Orkana w Nowym Targu w dniach 21.03-23.03 2019 uczestniczył w Małopolskim Festiwalu Zawodów w Krakowie. To nowa formuła targów edukacyjnych dająca możliwość uczniom szkół podstawowych i gimnazjów zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną placówek z całego województwa.

ZS1 przygotował 2 ekspozycje, które podzielone zostały na 2 branże: administacyjno-usługową oraz elektroniczną. Szkoła zaprezentowała wszystkie kierunki kształcenia: technikum informatyczne, grafiki komputerowej i multimediów, logistyki, organizacji reklamy, fotografiki i przemysłu mody. Oprócz plansz, folderów, banerów i ulotek zawody promowano poprzez wykonywanie kalendarzy, kart okolicznościowych, zdrapek, projektowanie ubiorów „na żywo”, robienie zdjęć reklamowych, drukowanie naklejek i skanowanie kodów kreskowych oraz pokaz mody. Zwiedzający z zainteresowaniem przyglądali się autorskim rysunkom oraz popisowi umiejętności haftowania. Dużym powodzeniem cieszyła się także prezentacja komputera w oleju umieszczonego w akwarium (link).

Ekspozycja ZS1 przyjęta została z dużym uznaniem, zwłaszcza przez szkoły z okolic Nowego Targu tłumnie odwiedzające festiwal.

Tekst p. J. Fryźlewicz-Luberda, zdjęcia p. M. Bachulski.