Niezwykle miło nam poinformować, że w V Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „DECYDUJĄCY MOMENT 2019” Marcelina Zubek zajęła 3. miejsce. Jej nagrodzona praca nosi tytuł „I ruszyli…” i zostanie pokazana podczas wystawy. Natomiast pracę Marii Młynarczyk „Piękno i delikatność dzikiej natury” zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej. Wielkie brawa!!!

Organizatorem konkursu był Zespół "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" we Wrocławiu.

Tematem konkursu było uchwycenie „decydującego momentu” w fotografii reportażowej, odnosząc się do twórczości wybitnego fotoreportera XX wieku Henri Cartier - Bressona. „Decydujący moment” Cartier - Bressona, to ułamek sekundy, który wyraża kwintesencję danej chwili, gdy jawi się ona jako doskonała całość. Uchwycone na zdjęciach chwile obu uczennic ZS1 znalazły uznanie u jury konkursowego.

Prace oceniało jury w składzie:

Dr hab., Piotr Komorowski – profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu,

Bartosz Ślusarski – artysta plastyk, wicedyrektor Zespołu CEKDiM we Wrocławiu,

Dorota Sitnik – fotograf, instruktor fotografii w Zespole CEKDiM we Wrocławiu.

Informacja p. M. Giełczyńska.