29 kwietnia 2019 w Zespole Szkół nr 1 im. W Orkana w Nowym Targu zorganizowano Dzień Otwarty.
Dla gimnazjalistów i ósmoklasistów jest to możliwość poznania bliżej szkoły i konkretne działanie tak istotne dla podjęcia jednej z ważniejszych decyzji w życiu: gdzie będę się uczyć dalej, kim będę z zawodu?
Dla uczniów ZS1 jest to okazja do pochwalenia się dotychczasowymi osiągnięciami, wypromowania poszczególnych kierunków oraz porozmawiania z (być może) przyszłymi kolegami ze szkoły.


Wszyscy odwiedzający ZS1 zostali oprowadzeni po placówce przez specjalnych „przewodników” , mogli znaleźć coś ciekawego na jednym z 6 stanowisk przedstawiających poszczególne kierunki:
1. Technik logistyk - zaprezentowali dokumentację, czytnik kodów kreskowych oraz drukarkę, przykładowe oznakowanie paczek oraz ich ułożenie na palecie, demonstracja samochodzika na pilota (największa atrakcja !).
2. Technik informatyk i technik programista - prezentacja rozłożonego komputera, rutera i innych urządzeń, pokaz sprzętu do naprawiania.
3. Technik przemysłu mody - dziewczyny pokazywały jak zaprojektować strój, jak haftować.
4. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej- uczniowie poza prezentacją dotychczasowych prac demonstrowali, jak pracować w programach graficznych, jak posługiwać się tabletem do projektowania grafik oraz demonstrowali różne formy druku.
5. Technik reklamy - propozycja przygotowania identyfikacji wizualnej firmy, projekty graficzne gadżetów reklamowych.
6. Technik fotografii i multimediów - wykonanie zdjęć, obróbka oraz ich wydruk.

W tym roku nie zabrakło również wspaniałego pokazu mody. Projekty przygotowane przez wschodzące gwiazdy w świecie mody połączono z rolą modelek i modeli- byli nimi także oczywiście uczniowie szkoły.
Przewodnicy z chęcią opowiadali o szkole, zajęciach, nauczycielach, projektach, kursach, praktykach i o wielu ciekawych rzeczach. Niektórzy zdradzili, że w trakcie dzisiejszych dni otwartych udało się zachęcić spore grono ósmoklasistów i gimnazjalistów do ubiegania się o miejsce w Zespole Szkół nr 1.
27 maja - jeszcze jedna okazja do poznania tajników Sokoła.

Tekst: Gabriela Mach III RL