Niech tam inni halloweeny, my dziś dziady obchodzimy! pod tym hasłem odbył się w naszej szkole 31 października 2019 r. piąty happening czytelniczy. Miał on za zadanie przypomnieć i promować rodzime tradycje.

Dziadów cz. II Adama Mickiewicza we fragmentach czytaliśmy w bibliotece w czasie trwania przerw międzylekcyjnych, a całość tekstu - na jednej z lekcji, korzystając z uprzejmości p. Katarzyny Kozak i p. Emilii Łukaszki. Wstęp do wydarzenia przygotował p. Krzysztof Żebrowski – zapoznał zebraną klasę III FL z obrzędem dziadów oraz przywołał rodzime tradycje związane z Zaduszkami. Następnie wspólnie odczytane zostały Dziady cz. II Adama Mickiewicza.

W rolę  Guślarza wcielił się p. Krzysztof Żebrowski, p. Katarzyna Kozak – zaprezentowała wypowiedź Zosi, sugestywnie odczytali kwestie: Aniołka – Adrian Waras, Widma Złego Pana – Marcelina Zubek, Kruka- Dawid Wojtanek, Sowy – Justyna Gąsienica, Chóru wraz z p. Emilią Łukaszką, p. E. Bogaczyk pozostali uczniowie klasy III FL.  Mieliśmy też przyjemność gościć w naszej bibliotece panią odbywającą praktykę – p. Tatianę Jamrozik, która czynnie uczestniczyła happeningu bibliotecznym.

Tekst p. E. Bogaczyk. Zdjęcia wykonała Patrycja Kurowska z kl. III FL.

Zdjęcia Patrycji Kurowskiej :