8. listopada 2019 r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W słowno-muzycznym montażu wykorzystano znane z podniosłego nastroju teksty poetyckie oraz pieśni patriotyczne i wojskowe.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego o godz.11.11 został odśpiewany hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” (4 zwrotki) w ramach ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

– 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne – podkreślił minister edukacji.

Notka E. Bogaczyk. Grafika Iza Basisty z kl. III GI. Zdjęcia wykonały uczennice: Patrycja Kurowska, Justyna Wilkus z kl. III FL oraz ... z kl. II FL