Poszukiwany Władysław O.
27. listopada przypada rocznica urodzin Władysława Orkana - patrona Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu. Z tej okazji w auli szkoły odbyła się  akademia, w czasie której uczniowie klasy III FL przedstawili fakty z życia i twórczości młodopolskiego pisarza, poety i publicysty. Dzień Patrona Szkoły to także wyjątkowa chwila dla uczniów klas pierwszych. Składając słowa ślubowania, stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Sokoła. Do nich szczególnie skierowane są słowa patrona pochodzące ze Wskazań dla synów Podhala: „Wróć braciom, coś wiedzą zdobył”. Oby stały się one dewizą pierwszoklasistów na najbliższe lata nauki w Sokole.

Uroczystym obchodom Dnia Patrona Zespołu Szkół nr 1 towarzyszyła wystawa książek dostępnych w bibliotece szkoły. Zachęcamy uczniów do sięgnięcia po teksty Władysława Orkana. Natomiast przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego po akademii udali się pod pomnik Patrona (znajdujący się w sąsiedztwie szkoły), gdzie złożyli biało-czerwoną wiązankę kwiatów.

 Tekst p. J. Kapel; dopisek p. E. Bogaczyk. Zdjęcia wykonała Patrycja Kurowska z kl. III FL.