Wspominając ciepłe wrześniowe dni przywołujemy na myśl nasz coroczny rajd im. Władysława Orkana. Tym razem młodzież z naszej szkoły powędrowała do rezerwatu przyrody - Boru na Czerwonem (m. in. kl. I PI, II GI), w Tatry (klasy II MR i III TI)  i Pieniny (II PI).

W rezerwacie chętni wymoczyli nogi w leczniczej strudze i powędrowali Szlakiem sów, a zdobywcy Trzech Koron musieli opędzać się od latających mrówek, które zajęły wcześniej jeden z najwyższych szczytów Pienin.

A oto relacja z tatrzańskiej wyprawy:

22 września 2020 r. klasy: III MR i III TI wraz z opiekunami - A.Ryś, A.Wielgos-Truty, J.Kapel, A.Bryniarską, udały się na rajd szkolny w Tatry. Celem była przepiękna Dolina Pięciu Stawów Polskich. Towarzyszył nam pan przewodnik i ratownik górski z projektu "Akademia Małego Turysty". Pogoda była piękna, więc wszyscy z chęcią wspinali się po szlaku, chociaż trasa stawała się coraz bardziej stroma. Pierwszy dłuższy przystanek był przy wodospadzie Wielka Siklawa, gdzie młodzież urządziła sobie sesję zdjęciową. Następnie udaliśmy się w kierunku schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Na miejscu podziwialiśmy piękne krajobrazy i odpoczywaliśmy, aby nabrać sił na drogę powrotną. Przewodnik, oprócz wiadomości przyrodniczych, przekazał nam również wiedzę na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia podczas  górskich wycieczek. Powrót zajął nam znacznie mniej czasu niż wyjście. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni, więc częściej przydałoby się organizować takie wyprawy górskie.

  

relacja z wyprawy do Doliny Pięciu Stawów – p. Anna Ryś, zdjęcia p. A. Ryś i J. Kapel;

zdjęcia z Boru na Czerwonem – p. E. Bogaczyk, p. J. Kapel, p. M. Giełczyńska;

zdjęcia z wędrówki na Trzy korony – p. M. Regiec.