Komputer w LEGO! *

* SUPER ZABAWA!

Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu | Jednostka organizacyjna powiatu nowotarskiego | Technikum NR 3 | Centrum Kształcenia Praktycznego | Szkoła Branżowa NR 3


Aktualności

09 marzec 2023

Około cztery lata później


Minęły kolejne dwa lata eksploatacji naszego LEGO. Niestety nasz projekt z powodu braków części (klocków Lego) nie mógł być zamknięty od góry. Musieliśmy wymyślić inny sposób zabezpieczenia naszego wiatraka na procesorze przed zniszczeniem. Drugim powodem zabezpieczenia projektu od góry było bezpieczeństwo oglądających nasz komputer uczniów (aby przez przypadek nikt nie wsadził tam palców).

p

Wykonaliśmy projekt, zakupiliśmy części oraz zamontowaliśmy osłonę naszego komputera z pleksy, tej samej którą wykorzystaliśmy do naszego drugiego projekty „Komputera w akwarium”Jeszcze tylko parę detali związanych z wyczyszczeniem, przeinstalowaniem oraz dodaniem paru drobiazgów i „Komputer w LEGO” jest na nowo 100% sprawny i gotowy do pracy (czyli prezentacji).12 maj 2021

Pierwsze uruchomimenie


W związku z realizacja filmu promocyjnego naszej szkoły przygotowywanego na kolejną edycję festiwalu zawodów musieliśmy po roku przywrócić nasz projekt do życia, żeby pochwalić się nim na filmie. Pierwszym problemem okazał się być zepsuty zasilacz Przez co musieliśmy podmienić go na na nowy. Następny Problem pojawił się przy montowaniu płyty głównej. Były to dystanse które okazały się za małe na śrubki, więc musieliśmy podmienić wcześniejsze dystanse na inne. Po zamontowaniu płyty głównej zajęliśmy się okablowaniem by nie tylko wszystko było prawidłowo podłączone ale także było estetycznie zastosowaliśmy m.in. wielokolorowe kable by dodać uroku naszemu projektowi. Przyszedł czas na Pierwsze Uruchomienie. dało się wyczuć napięcie ale wszystko się udało, Komputer wystartował.

Michał Pawłowski
Marek Regiec16 luty 2020

Pierwsza budowa


Nasze pierwsze kroki zaczęliśmy od określenia ogólnej koncepcji projektu. Komputer z klocków miał być zbudowany na wzór klasycznej obudowy komputerowej typu desktop z pewnymi koniecznymi modyfikacjami, wynikającymi ze specyfiki projektu i stosowanych materiałów. Musieliśmy się zastanowić nad rozmieszczeniem podzespołów komputera, chłodzeniem, zasilaniem a także atrakcyjnym wyglądem.

Michał Pawłowski
Marek Regiecpaździernik 2019

Zbiórka Klocków lego


Nasz projekt zaczęliśmy od akcji ‘Witaj Kolego Daj Nam Swoje LEGO’ która odbyła się we wrześniu. Celem tej akcji było zebranie 10 kg klocków LEGO. Potrzebowaliśmy aż 5 miesięcy aby zebrać założoną ilość klocków. Serdecznie dziękujemy następującym uczniom:

Aleksandra Orawiec
Michał Regiec
Beata Górka
Dawid Plewa
Karolina Mużańska
Paweł Franosz

Oraz Nauczycielom:
Joanna Kapel
Anna Sobińska

Michał Pawłowski
Marek Regiec


Galeria

Poznaj komputer LEGO!

O nas

Drużyna mistrzów!

Uczniowie i Nauczyciele!

Rok 2020/2021

Dawid Mucha

Głuchy

Dawid Marmul

Gruby

Paweł Franosz

Brodacz

Maciej Knutelski

Toxic

Dawid Żarnecki

Brzydki

Mentorzy - bez zmian

Michał Pawłowski

Prezes projektu

Marek Regiec

Wiceprezes projektu

Festiwal Zawodów

Kilka słów o Festiwalu Zawodów

Festiwal Zawodów w Małopolsce to przedsięwzięcie Województwa Małopolskiego będące elementem budowy regionalnego systemu orientacji zawodowej w Małopolsce. W latach 2012-2015 został przeprowadzony pilotaż projektu, w ramach którego uczniowie szkół gimnazjalnych mieli możliwość udział w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego, prowadzonych bezpośrednio w szkołach. Z takiej formy wsparcia skorzystało ponad 8000 uczniów. Od 2013 roku odbywają się również 3-dniowe Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów podczas, których gimnazjaliści mogą na żywo zobaczyć na czym polega kunszt poszczególnych zawodów.


Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów

Prezentacje zawodów na żywo przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Małopolskiego stanowią zwieńczenie działań z zakresu doradztwa zawodowego. W trakcie trzech dni trwania Festiwalu przedstawiane są zawody w których kształcą zarówno szkoły zawodowe jak i szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie.

Kontakt

Napisz do nas!

Kontakt z Mentorami:

mpawlowski@zs1.nowotarski.edu.pl
mregiec@zs1.nowotarski.edu.pl


Adres szkoły:

Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu
Plac Słowackiego 13
34-400 Nowy Targ
tel.: 18 266 28 66
e-mail: zs1@nowotarski.pl

strona: zs1.nowotarski.edu.pl