Zespół Szkół nr 1 znalazł się w znakomitej grupie techników, które otrzymały SREBRNĄ TARCZĘ - znak jakości przyznawany szkołom przez portal Perspektywy. W rankingu uwzględniane są następujące komponenty: sukcesy w olimpiadach – 20%, matura z przedmiotów obowiązkowych – 25%, matura z przedmiotów dodatkowych – 25%, egzamin zawodowy – 30%. Pozwoliły one uzyskać naszej szkole wskaźnik 47, 81 i tym sposobem w Małopolsce zajęliśmy 16-te miejsce, a w rankingu ogólnopolskim uplasowaliśmy się na miejscu 130-tym wśród techników. Ten sukces, który napawa nas dumą zawdzięczamy wytężonej pracy i dobrej atmosferze w szkole, wysiłkowi zarówno nauczycieli, pracowników szkoły jak i uczniów, a także opiece Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie portalu Perspektywy:

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2575:ranking-technikow-2016&catid=184&Itemid=355&strona=3#

W związku z uzyskaniem prestiżowego tytułu - Srebrnej Szkoły - pisano także o nas na stronie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu:

http://nowotarski.pl/aktualnosci/szkoly-w-ktorych-warto-sie-uczyc-wg-rankingu-perspektywy-2016-2944.html