Uczennice z naszej szkoły uczestniczyły 7 stycznia w rejonowych eliminacjach do finału 40- ego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka zorganizowanym w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu. Miło nam donieść, że w kategorii recytatorów: II miejsce zajęła Jolanta Strzęp z klasy I TGR, a III miejsce – Ewelina Gąsienica z klasy III TGR. Zakwalifikowały się one do finału konkursu, który odbędzie się w Białym Dunajcu. Gratulujemy!!!

 

Uczennice reprezentujące naszą szkołę to:

z klasy III TGR - Ewelina Gąsienica, Paulina Łukaszczyk,

z klasy II TGR - Patrycja Proszek, Patrycja Papież,

z klasy I TGR - Jolanta Strzęp.

Dziewczyny recytowały teksty lokalnych poetów, utwory pisane gwarą, a ich interpretacje zachwycały oryginalnością. Dodać też należy, że ubrane były w tradycyjne stroje góralskie i uczesane zgodnie z klasycznym kanonem w pięknie zaplecione warkocze – co wyróżniało je na tle przedstawicieli z innych szkół.