15 lutego w auli naszej szkoły odbyła się prelekcja dotycząca  krwiodawstwa i przeszczepiania szpiku kostnego. Posiłkując się prezentacją, temat naszej młodzieży przybliżyła p. Beata Stryjakiewicz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas I LO (grupa odzieżowa), III TGR, II TF i II TGR. Mieli oni możliwość zapoznania się z informacjami związanymi głównie z transplantacją szpiku kostnego, zasadami kwalifikacji dawców oraz otrzymać szczegółowe dane dotyczące banków szpiku kostnego w Polsce i na świecie. Krew i szpik kostny mogą uratować życie, są darem którym możemy podzielić się z drugim człowiekiem. Dlatego też w trakcie spotkania zachęcano młodzież do zostania honorowymi dawcami krwi i zarejestrowania w bazie dawców szpiku.