WIOSNA!

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty! Te kultowe słowa piosenki Marka Grechuty idealnie pasują do poniższych kreacji. Skąd jednak zaczerpnęliśmy pomysł na tak niecodzienne marcowe przebudzenie do życia?

OD KONCEPCJI DO REALIZACJI

Inicjatorką wiosennego zamieszania stała się nasza koleżanka Zuzanna Borowicz. To właśnie ona wpadła na pomysł stworzenia tak cudownych stylizacji. Projekt, który nam przedstawiła - od razu pobudził nas do działania!

Przejście od koncepcji do realizacji nie zajęło nam dużo czasu, bo już następnego dnia byliśmy gotowi do pracy. Każdy przyniósł coś, co kojarzyło się mu z wiosną: począwszy od kwiecistych sukienek - na różnorakich ozdobach skończywszy.

STYLIZACJE

Jak pokazać wiosnę? Najlepiej w kolorach, w końcu to one dominują podczas tej pory roku. Żółcie, róże, czerwienie, zielenie - idealnie podkreślają klimat przebijającej się przez zmarzliny natury. Dodatkowo kwieciste wzory na sukienkach przywołują na myśl rozkoszny zapach, jaki zaczyna nieść ze sobą cieplejszy powiew wiatru.

Makijaż, którym zajęły się Martyna Gabryś i Zuzanna Borowicz - idealnie podkreślił lekkość i naturalność stylizacji. Zastosowanie kolorowych cieni na powiekach oraz lekkich czerwonych pomadek na ustach przydało figlarnej iskierki całej kompozycji.

Na koniec zostały fryzury. Lekkie i zwiewne loki, pięknie falujące długie włosy oraz pozornie bezładne koki - świetnie komponowały się z wiosennymi dodatkami takimi jak wianki czy piórka.

ZDJĘCIA

Zwieńczeniem wspólnych trudów stała się szalona sesja fotograficzna. W rolę modelek wcieliły się: Marysia Młynarczyk, Justyna Gąsienica, Karolina Murzańska, Basia Dzioboń, Ula Cudzich, Justyna Wilkus oraz Dominka Pawlikowska. Natomiast za aparaty chwyciły: Marcelina Zubek i Zuzanna Borowicz. I na tym koniec. Czy coś dodać? Trzeba to po prostu zobaczyć!

Tekst: Marcelina Zubek z kl. I technikum fotografii i multimediów

Zdjęcia: Marcelina Zubek i Zuzanna Borowicz ZS nr 1;

Korekta: p. E. Bogaczyk ZS nr 1;

 

Opieka Merytoryczna: p. M. Pietrzak.