16. stycznia br. grupka uczniów z naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach do 41 Konkursu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka. Przesłuchanie miło miejsce w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Tagu. Młodzież ze Sokoła wspaniale wygłaszała teksty. A wśród gawędziarzy najlepsza okazała się Bernadka Zawodniak z kl. III GR, która otrzymała wyróżnienie i zakwalifikowała się do finału konkursu. Brawo!!!

Szkołę reprezentowali:

- w kategorii recytatorskiej:

Ewelina Gąsienica z kl. IV GR,

- w kategorii gawędziarskiej:

Jakub Malec z kl. I GI,

Justyna Bieda z kl. III O,

Patrycja Proszek III GR
Bernadeta Zawodniak III GR.

 

Popisy oratorskie oceniało jury w składzie: Wanda Szado-Kudasikowa (poetka), Roman Dzioboń (poeta), Tadeusz Watycha (Dyrektor PCK). Nagrody wręczył w asyście jury konkursowego Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego - Władysław Tylka.

Tekst i zdj.: prof. E. Bogaczyk