Fotografia, którą wykonuję zupełnie odbiega od kanonów piękna narzucanych przez media. Dla mnie liczy się to, aby coś przyciągało uwagę odbiorcy, kreatywność, niecodzienny pomysł na zdjęcie, ukazanie emocji czy opowiedzenie konkretnej historii, a także oryginalny wygląd modelki i … oczywiście stylizacja! Jest ona jedną z ważniejszych kwestii na tego rodzaju zdjęciach. A to z uwagi na sporą liczbę odbiorców. Twórcy natomiast ten rodzaj sztuki pozwala trafić do świata ludzi kochających modę alternatywną oraz niecodzienny charakter zdjęć.


Fantazyjne suknie, gorsety itp. nadają zdjęciom klimat, który zupełnie odbiega od rzeczywistości. Niestety takich strojów nie znajdziemy w zwykłych sklepach, więc przygotowanie stylizacji jest nie lada wyzwaniem. Dlatego też wykorzystuję często swoje projekty. Tworzę lub przerabiam ubrania i dodatki, które wykorzystywane są w sesjach zdjęciowych. Do fotografii tego rodzaju nie da się podejść spontanicznie. Zazwyczaj jest tak, że przygotowania, a później obróbka graficzna trwa o wiele dłużej niż samo robienie zdjęć.
Oryginalna kreacja nie może obejść się bez odpowiedniej charakteryzacji czy makijażu! Gra tu ważną rolę. Dzięki makijażowi wystylizujemy postać, która „zagra” niebanalną rolę przed obiektywem.
Zachęcam do obejrzenia moich prac i przeniesienie się w alternatywny świat artyzmu!

Tekst i zdjęcia:Ewelina Krauczowicz kl. IV Technikum w zawodzie fototechnik Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu;

korekta :p. E. Bogaczyk, opieka merytoryczna: p. M. Pietrzak.

Zamieszczono na portalu Twoje Podhale 2018-01-07

https://twoje-podhale.pl/fotografia-moda-stylizacje-w-fotografii-artystycznej-i-alternatywnej-eweliny-krauzowicz,a2405