według Eweliny Buby uczennicy Zespołu Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu

Chociaż za oknem mróz i wiatr nie dają za wygraną - kalendarzowa wiosna już nadeszła. Powoli zaczynamy myśleć o kompletowaniu wiosennej garderoby, by zadość uczynić słonecznej pogodzie. Bo jak prognozują - w  tym sezonie akurat nie zabraknie nam słońca. A wszystko to za sprawą barwnych, pełnych witalności i kreatywności modowych hitów wiosny 2018. Czas więc przyglądnąć się trendom tego sezonu!

PONADCZASOWY TRENCZ

Ten rodzaj płaszcza chyba nigdy nie wyjdzie z mody! Wszystko to dzięki ponadczasowemu krojowi i  funkcjonalności. Pierwotnie trencz był produkowany przede wszystkim dla żołnierzy przez markę Burberry, a pojawił się już w latach 90. XIX wieku. Dzisiaj jest on już kultowy i przydaje szyku oraz elegancji. W tym sezonie najpopularniejszy będzie trencz w stylu safari - w kolorach piaszczystej pustyni i z wieloma kieszeniami oraz pagonami.

CZAPKA BOSMANKA

Hit ubiegłorocznej jesieni nie przemija i spokojnie można go nosić także tej wiosny. „Bosmanka” zainspirowana stylem marynarskim jest dość charakterystyczna - kanciasta i z daszkiem. Wypromowana przez światowe marki - co jakiś czas powraca do łask, tak jest i w tym sezonie.

FALBANKI I STARE KORONKI

Gdy wydawać się może, że często na wybiegach króluje wręcz futurystyczna moda pełna przezroczystych dodatków czy błyszczących i krzykliwych elementów, niektórzy projektanci wcale nie rezygnują z tego, co dawne i subtelne. Styl romantyczny ubiorów nadal jest modny i dodaje dziewczęcego wdzięku. A jaki kolor jest promowany tej wiosny? Najlepiej sprawdzi się klasyczny - wręcz rozwodniony, pudrowy róż - wykończony koronkami czy falbanami. A warto zaznaczyć, że w tym sezonie róż&falbana to duet doskonały!

KLASYCZNE PASKI

Paski od zawsze kojarzyły się z paryskim stylem i wielkomiejskim szykiem. Stały się klasyką między innymi dzięki Audrey Hepburn, która często dobierała je do czarnych cygaretek. Tej wiosny najlepiej sprawdzą się pionowe paski, które świetnie wyszczuplają sylwetkę i nadają się do każdego typu figury. Warto więc postawić na kombinezony czy koszule z wzorem w paski!

KWIECISTE ORNAMENTY

Gdzie rozkwita kwiat - tam i wiosna, więc nie mogło zabraknąć  i tego wzoru w zestawieniu wiosennych propozycji 2018. Motywy kwiatowe mogą być różnej wielkości od drobnych łączek po duże nadruki nie tylko na sukienkach. A jeśli o nich mowa to - w tym sezonie najodpowiedniejsze będą w rozmiarze midi - sięgające długością za kolano, zazwyczaj do połowy łydek. Trzeba jednak pamiętać, ta długość nie będzie odpowiadać niższym paniom - optycznie skróci nogi.

TOREBKA NERKA

Idealna alternatywa dla osób, które chcą się czuć komfortowo i swobodnie. Dodatek ten to trend z lat 90. ubiegłego wieku, który dopiero teraz stał się modny. Ten rodzaj „saszetki damskiej” można nosić na różne sposoby - ukośnie jak pokazuje na wybiegach Balenciaga lub przypiętą wokół talii czy bioder.

ŻÓŁTY- BARWA TEGO SEZONU

Nie bez powodu wspominałam wcześniej o słonecznej aurze. Energetyczny, kanarkowy ale i zgaszony żółty będą dominować w trendach tej wiosny. Jednak należy pamiętać, że nie są to kolory, które „pasują” każdej pani. W żółtych płaszczach, sukienkach czy swetrach czuć się dobrze mogą posiadaczki rudych czy kasztanowych włosów. Blondynki o jasnej cerze muszą zrezygnować z żółtości, bo będą wyglądać w nich na zmęczone. A wiosną należy być świeżym i kwitnącym!

Na koniec pozostaje mi tylko zachęcić do wiosennych zakupów lub przetrząsania szaf, by znaleźć modne tej wiosny stroje i dodatki!

Tekst Ewelina Buba uczennica III klasy technikum technologii odzieży;

Korekta: p. E. Bogaczyk.

Opieka merytoryczna: p. M. Pietrzak.

Zamieszczono na portalu Twoje Podhale: 2018-03-25

https://twoje-podhale.pl/moda-na-wiosne-2018-wedlug-eweliny-buby-uczennicy-zespolu-szkol-nr-1-im-wl-orkana-w-nowym-targu,a2921

według Eweliny Buby uczennicy Zespołu Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu

Chociaż za oknem mróz i wiatr nie dają za wygraną - kalendarzowa wiosna już nadeszła. Powoli zaczynamy myśleć o kompletowaniu wiosennej garderoby, by zadość uczynić słonecznej pogodzie. Bo jak prognozują - w  tym sezonie akurat nie zabraknie nam słońca. A wszystko to za sprawą barwnych, pełnych witalności i kreatywności modowych hitów wiosny 2018. Czas więc przyglądnąć się trendom tego sezonu!

PONADCZASOWY TRENCZ

Ten rodzaj płaszcza chyba nigdy nie wyjdzie z mody! Wszystko to dzięki ponadczasowemu krojowi i  funkcjonalności. Pierwotnie trencz był produkowany przede wszystkim dla żołnierzy przez markę Burberry, a pojawił się już w latach 90. XIX wieku. Dzisiaj jest on już kultowy i przydaje szyku oraz elegancji. W tym sezonie najpopularniejszy będzie trencz w stylu safari - w kolorach piaszczystej pustyni i z wieloma kieszeniami oraz pagonami.

CZAPKA BOSMANKA

Hit ubiegłorocznej jesieni nie przemija i spokojnie można go nosić także tej wiosny. „Bosmanka” zainspirowana stylem marynarskim jest dość charakterystyczna - kanciasta i z daszkiem. Wypromowana przez światowe marki - co jakiś czas powraca do łask, tak jest i w tym sezonie.

FALBANKI I STARE KORONKI

Gdy wydawać się może, że często na wybiegach króluje wręcz futurystyczna moda pełna przezroczystych dodatków czy błyszczących i krzykliwych elementów, niektórzy projektanci wcale nie rezygnują z tego, co dawne i subtelne. Styl romantyczny ubiorów nadal jest modny i dodaje dziewczęcego wdzięku. A jaki kolor jest promowany tej wiosny? Najlepiej sprawdzi się klasyczny - wręcz rozwodniony, pudrowy róż - wykończony koronkami czy falbanami. A warto zaznaczyć, że w tym sezonie róż&falbana to duet doskonały!

KLASYCZNE PASKI

Paski od zawsze kojarzyły się z paryskim stylem i wielkomiejskim szykiem. Stały się klasyką między innymi dzięki Audrey Hepburn, która często dobierała je do czarnych cygaretek. Tej wiosny najlepiej sprawdzą się pionowe paski, które świetnie wyszczuplają sylwetkę i nadają się do każdego typu figury. Warto więc postawić na kombinezony czy koszule z wzorem w paski!

KWIECISTE ORNAMENTY

Gdzie rozkwita kwiat - tam i wiosna, więc nie mogło zabraknąć  i tego wzoru w zestawieniu wiosennych propozycji 2018. Motywy kwiatowe mogą być różnej wielkości od drobnych łączek po duże nadruki nie tylko na sukienkach. A jeśli o nich mowa to - w tym sezonie najodpowiedniejsze będą w rozmiarze midi - sięgające długością za kolano, zazwyczaj do połowy łydek. Trzeba jednak pamiętać, ta długość nie będzie odpowiadać niższym paniom - optycznie skróci nogi.

TOREBKA NERKA

Idealna alternatywa dla osób, które chcą się czuć komfortowo i swobodnie. Dodatek ten to trend z lat 90. ubiegłego wieku, który dopiero teraz stał się modny. Ten rodzaj „saszetki damskiej” można nosić na różne sposoby - ukośnie jak pokazuje na wybiegach Balenciaga lub przypiętą wokół talii czy bioder.

ŻÓŁTY- BARWA TEGO SEZONU

Nie bez powodu wspominałam wcześniej o słonecznej aurze. Energetyczny, kanarkowy ale i zgaszony żółty będą dominować w trendach tej wiosny. Jednak należy pamiętać, że nie są to kolory, które „pasują” każdej pani. W żółtych płaszczach, sukienkach czy swetrach czuć się dobrze mogą posiadaczki rudych czy kasztanowych włosów. Blondynki o jasnej cerze muszą zrezygnować z żółtości, bo będą wyglądać w nich na zmęczone. A wiosną należy być świeżym i kwitnącym!

Na koniec pozostaje mi tylko zachęcić do wiosennych zakupów lub przetrząsania szaf, by znaleźć modne tej wiosny stroje i dodatki!

 

Tekst Ewelina Buba uczennica III klasy technikum technologii odzieży;

Korekta: p. E. Bogaczyk.

Opieka merytoryczna: p. M. Pietrzak.


Zamieszczono na portalu Twoje Podhale: 2018-03-25

https://twoje-podhale.pl/moda-na-wiosne-2018-wedlug-eweliny-buby-uczennicy-zespolu-szkol-nr-1-im-wl-orkana-w-nowym-targu,a2921