Super się prezentować i czuć się wygodnie. W tę wyjątkową noc każda z nas chce błyszczeć! Trochę zaszaleć modowo! Dlatego tych kilka propozycji pozwoli każdej z was świetnie wyglądać ostatnią noc w roku 2017.

Strój na zabawę nie tylko powinien ładnie się prezentować. Ważne jest też to, abyśmy dobrze się w nim czuły. Poczucie komfortu i wygody jest bardzo ważne, bo przecież nie chcemy przez cały wieczór przejmować się zbyt obcisłą lub krótką sukienką nieprawdaż? Proponujemy, by przy wyborze stylizacji zwrócić uwagę na wygodę. Pamiętajmy też, że sylwetkę możemy modelować na różne sposoby - zabawy barwą, krojem czy kształtem.

TRENDY SYLWESTROWE 2017
W tegorocznego sylwestra będą królować takie kolory jak:

Czerwień: sukienki w tym kolorze są bardzo kobiece, a jednocześnie potrafią dodać seksapilu, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na taką z odkrytymi ramionami bądź plecami – to propozycja dal osób z pazurem;

Kreacje mieniące się srebrem i złotem: ta propozycja spodoba się wszystkim dziewczynom, które lubią zwracać na siebie uwagę – będą błyszczały! Przy wyborze takich stylizacji nie musimy martwić się o ilość dodatków, ponieważ strój sam w sobie jest już bardzo ozdobny;

Czerń: czarne sukienki z różnymi dodatkami takimi jak - falbanki, cekiny i koronki, będą mile widziane. Oczywiście nie może zabraknąć również ponadczasowej małej czarnej. Czerń - wyszczupla, dodaje elegancji i wyrafinowana. Dzięki tej szlachetnej barwie możemy niwelować wady naszej sylwetki. Za szerokie ramiona, żaden problem! Stosujemy strój ,w którym górna część jest czarna, a dół kremowy lub w jasnej barwie. Za szerokie biodra ? Nic prostszego - bluzka lub góra sukienki może być w wyrazistej barwie, takiej jak proponowana wyżej czerwień, a dół w odcieniu głębokiej czerni. To na prawdę wygląda super!

A CO POZA TYM? MODOWE RETUSZE SYLWESTROWE!
Biele, pastele, kremowe kolory: zarówno "odmładzają", nadają łagodności i swoistej lekkości strojom. Niestety potrafią bardzo pogrubić i poszerzyć sylwetkę. Należy pamiętać, że jasne kolory mogą nam pomóc albo zaszkodzić. Jeżeli chcemy maksymalnie wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę możemy polegać na prostocie i jednorodności barw oraz pionowych cięciach odzieży. A co to jest "cięcie"? Jest to ta linia , która powstała z zeszycia ze sobą dwóch części jakiegoś elementów odzieży. Czyli mówiąc prościej - z im większej ilości elementów składa się dana odzież, czyli posiada dużo cięć tym szczuplej będziemy w niej wyglądać.
Bardzo ważny jest "krój sylwestrowej sukienki" czyli jej ogólny zarys kształtu. Jeśli chcemy zatuszować "brzuszek" możemy zastosować tzw. empire - czyli sukienkę, w której górna część odcina się pod biustem lub nad talią. Dzięki temu zabiegowi zatuszujemy niedoskonałości na wysokości brzucha lub bioder. Aby wzmocnić kształt klepsydry stosujemy modele podkreślające talię lub robimy to stosując dodatki, takie jak chociażby paski zapinane na wysokości tali. Taka kreacja sylwestrowa na pewno przyciągnie uwagę! Optycznie powiększmy biust!  Jeśli za mały, możemy założyć strój ,w którym występują marszczenia, draperie, ozdobny sutasz i ozdoby na wysokości klatki piersiowej.

COŚ O DEKOLTACH?
Dekolty w kreacji sylwestrowej mogą być wyzywające lub drobne i subtelne! Zdecydowanie możemy powiedzieć że przyciągają wzrok i potrafią zdominować cały strój. Dekolt "w serek” wydłuża szyję i nadaje kreacji zmysłowy wydźwięk. Dekolt „łódka” - subtelny lekko odsłaniający obojczyki może stać się bardzo kobiecym uwieńczeniem sukienki. Dekolt „karo” odsłania obojczyki, ładnie podkreśla biust i co najważniejsze bardzo ładnie komponuje się z naszyjnikami typu “kolia”.

SYLWESTROWE DODATKI – JAK ŁĄCZYĆ KOLORYSTYCZNIE?
Do naszej kreacji również musimy dobrze dopasować dodatki. Biżuterię powinniśmy dobierać tak, by tworzyła świetną całość z sylwestrową sukienką. Pod żadnym pozorem nie łączymy ze sobą złota i srebra! Złoto świetnie sprawdzi z brązami, zielenią i écru. Srebro natomiast dobrze wygląda w towarzystwie czerwieni, turkusu lub granatu.

TOREBKA SYLWESTROWA
W kwestii torebek na sylwestra świetnie sprawdzą się bardzo modne w tym sezonie małe torebki i te na łańcuszku – oczywiście odpowiednio dobrane kolorystycznie. Pamiętać należy , że torebka sylwestrowa nie może być zbyt wielka!

ZWIEŃCZENIE KREACJI – BUTY
W tym roku postawmy na wygodę tak, abyśmy bez obaw mogły przetańczyć całą noc. I pamiętajmy o kolorystycznym dopasowaniu butów do kreacji, by tworzyły niepowtarzalną całość.

W tak skomponowanym stroju czeka nas już tylko szaleńczo dobra zabawa!

Tekst Barbara Dzioboń, Alicja Sulka uczennice kl. III LO Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu;

korekta p. E. Bogaczyk; opieka merytoryczna p. M. Pietrzak.

Artykuł zamieszczono na portalu Twoje Podhale - 2017-12-24

https://twoje-podhale.pl/moda-kreacje-na-sylwestrowe-szalenstwo-2017tusze-i-retusze-czyli-propozycje-basi-dziobon-i-ali-sulki,a2336