83. rocznica agresji sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka w Nowym Targu

19.09.2022

Uroczystości związane z 83. rocznicą sowieckiej agresji na Polskę i przypadającym w sobotę Światowym Dniem Sybiraka rozpoczęły się mszą w kościele św. Anny w intencji pomordowanych na wschodzie.

Po niej delegacje samorządowców miejskich - z burmistrzem Grzegorzem Watychą i powiatowych - z wicestarostą Bogusławem Waksmundzkim na czele, kombatantów, służb, stowarzyszeń, instytucji, organizacji i szkół przemaszerowały ze sztandarami pod Grób Katyński na nowotarskim cmentarzu. Zabrzmiał Hymn Polski, Hymn Sybiraków i Rota, prowadzący uroczystości Marcin Kudasik odczytał wzruszający Apel Poległych. Uroczystości, zorganizowane przez Starostwo Nowotarskie wraz z Urzędem Miasta i Powiatowym Centrum Kultury zakończyły się złożeniem wiązanek kwiatów na Grobie Katyńskim. W tym ważnym wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego - panią Edytą Czubiak-Nykazą.