W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz naszą politykę cookies.

Biblioteka


„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska


Biblioteka Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana zajmuje pomieszczenia, które tworzą niepowtarzalny klimat. Regały z książkami formują zakamarki, dzięki czemu czytelniku możesz stać się poszukiwaczem i odkrywcą ciekawej książki. A jest w czym wybierać, bo zbiory biblioteki liczą już ponad 16 tysięcy woluminów. Nasze zbiory uzupełniliśmy o lektury, bestsellery i nowości wydawnicze, korzystając w 2023 r. między innymi z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ponadto czytelnia została wzbogacona o gry logiczne zakupione dzięki dofinansowaniu Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana. Serdecznie dziękujemy!

W czytelni możesz też odrobić zadania, skorzystać z darmowego dostępu do sieci Internet lub po prostu, w przyjaznej atmosferze poczytać ulubioną książkę. Zapraszamy!

Lektury szkolne dostępne są w całości na stronie internetowej dostępnej pod adresem https://wolnelektury.pl/

Godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek: 9.15 - 16.15
wtorek: 7.30 - 15.30
środa: 7.30 - 11.50
czwartek: 7.30 - 14.30
piątek: 8.00 - 12.10

 

Od września do końca grudnia 2023 r. w bibliotece ZS1 realizowany był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Biblioteka wzbogaciła się o 641 woluminy. W tym czasie uczniowie uczestniczyli w akcjach promujących szeroko pojęte czytelnictwo. Więcej informacji w zakładce PROJEKTY.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Poniżej wybrane zdjęcia ze zrealizowanych akcji.