UE-ZS1NT-PowiatNowotarski

W październiku 2024 roku nasza szkoła przystępuje do realizacji projektu "Doskonalenie zawodowe nauczycieli wsparciem dla rozwoju szkoły" o numerze 2024-1-PL01-KA122-SCH-000214283, w ramach sektora Edukacja Szkolna, Akcja 1 europejskiego programu Erasmus+.

Wniosek, który złożyliśmy, został zatwierdzony, uzyskując łącznie 88 punktów na 100 możliwych. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 35 940 euro, które przeznaczone zostanie na realizację projektu dla dwóch grup mobilności w postaci wyjazdów na kursy szkoleniowe dla dwudziestu nauczycieli. Zakończenie projektu planowane jest na 31 grudnia 2025 roku.

W ramach projektu zaplanowane są następujące mobilności:

• udział 10 nauczycieli przedmiotów zawodowych w kursie języka angielskiego na Malcie,
  • udział 10 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących w szkoleniu "Nowoczesne technologie w nauczaniu" w Hiszpanii.

Głównym celem naszego projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie znajomości języka angielskiego oraz biegłości w umiejętnościach cyfrowych, a w rezultacie poprawa jakości pracy szkoły i kontynuowanie wprowadzania innowacji pedagogicznych w ZS1.