#ErasmusDays: Debata nad Wartościami Olimpijskimi, Poezja Europejska i Erasmusowa Fotobudka – dzień IV

21.10.2024

W ramach obchodów Dni Erasmusa 2024 w ZS1 w odbyły się dwie tury wyjątkowej debaty w języku angielskim, której tematem były wartości sportu i olimpiady. Uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe oraz argumentacyjne, dyskutując o roli sportu w promowaniu współpracy, szacunku i równości.

Dyskusje sprzyjały swobodnej wymianie myśli i pomysłów, a także rozwijały kompetencje komunikacyjne, które są niezbędne w dzisiejszym globalnym świecie.

Kolejnym ważnym punktem obchodów był Salon Poezji Europejskiej, który przeniósł uczestników w różne zakątki Europy. Uczniowie mieli szansę zapoznać się z europejską poezją i kulturą, odkrywając piękno literatury z różnych krajów. Spotkanie to pozwoliło zgłębić artystyczne i językowe różnorodności, które są kluczowymi elementami programu Erasmus+, promującym wielokulturowość i międzynarodową wymianę.

Niecodzienną atrakcją była również fotobudka, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie mieli okazję uwiecznić wspomnienia z Dni Erasmusa w kreatywny sposób. To wydarzenie nie tylko sprzyjało integracji, ale również podkreślało radosną atmosferę towarzyszącą obchodom Dni Erasmusa w naszej szkole.

Zdjęcia: Krzysztof Kusper z klasy 3F, p. Joanna Kapel

Tekst: p.Aldona Wielgos-Truty