Dzień Niepodległości w Sokole

19.11.2022

10 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Niepodległości upamiętniający 104 rocznicę odzyskania suwerenności po 123 latach niewoli.

Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w czasie której odśpiewano hymn państwowy w obecności pocztu sztandarowego, a następnie uczniowie przedstawili program artystyczny składający z recytacji utworów poetyckich oraz muzycznego wykonania popularnych pieśni żołnierskich i patriotycznych. Na koniec zaprezentowano krótki film pt. „Życzenia dla Niepodległej” przygotowany przez młodzież.

Zapraszamy na relację fotograficzną z wydarzenia.

Tekst Joanna Fryźlewicz-Luberda

Zdjęcia wykonywali uczniowie klasy III PFL: Maciej Ślaga, Maciej Grzeszykowski, Patrycja Morawa