Dzień Patrona oraz ślubowanie klas pierwszych

28.11.2022

25 listopada w auli Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu uczczono pamięć patrona szkoły, a uczniowie klas I zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej Sokoła. Pierwszoklasiści przyrzekali pilnie się uczyć i dbać o dobre imię szkoły, kierując się myślą wyrażoną we Wskazaniach dla synów Podhala: Wróć braciom, coś wiedzą zdobył. W inscenizacji przygotowanej przez młodzież Sokoła przywołane zostały najważniejsze wątki z biografii Dumaca z Gorców oraz jego utwory poetyckie i fragmenty prozy. Uzupełnieniem recytacji była prezentacja multimedialna. Ogłoszono również wyniki konkursu fotograficznego  Zostań sobowtórem Władysława Orkana. Wśród laureatów znaleźli się:

• Maksymilian Truty z klasy IV MR - I miejsce
  • Natalia Chryc i Paulina Łukaszczyk z klasy I M - II miejsce
  • Wiktoria Kasperek z klasy  I F - III miejsce

Po zakończeniu akademii delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem patrona na placu Słowackiego nieopodal szkoły.