Dzień Sportu Szkolnego

10.06.2022

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią w ubiegłym tygodniu w Sokole, przy udziale Samorządu Szkolnego, Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów odbył się Dzień Sportu. Do rywalizacji przystąpiło 20 tenisistów i tenisistek stołowych, 10 zespołów piłki nożnej i 5 zespołów koszykarskich.

Rywalizacja przebiegała na obiektach Szkoły i Miejskiego Centrum Sportu w Nowym Targu. Jako piersi rozpoczęli zmagania tenisiści, którzy rywalizowali w grupie dziewcząt 14 uczestniczek i chłopców 6 uczestników. Rywalizacja prowadzona była pucharowym systemem gry do 2 przegranych spotkań.

Wyniki w grupie dziewcząt:

1. miejsce  Agata Nowobilska
  2. miejsce Julia Soboń
  3. miejsce Patrycja Łaciak

Wyniki w grupie chłopców:

1. miejsce  Maksymilian Czerwień
  2. miejsce Andrzej Jarząbek
  3. miejsce Kacper Rafach

W turnieju piłki nożnej drużyn mieszanych, rywalizowało 10 zespołów. Zostały one podzielone na dwie grupy eliminacyjne, w których rozegrano po 4 spotkania w systemie gry „każdy z każdym”. Na podstawie wyników grup eliminacyjnych zespoły z dwóch pierwszych miejsc uczestniczyły szkolnym finale, natomiast zespoły, które zajęły  miejsca drugie rywalizowały w małym finale o miejsce III.

Wyniki turnieju piłki nożnej:

1. miejsce zespół klas 3 FL, 3 MR, 3 PMR w składzie: Paweł Fiedor, Jakub Myśliwiec, Artur Grywalski, Jakub Litwiak, Dawid Nowak, Maksymilian Truty, Kacper Cyrus, Jakub Trzebunia
  2. miejsce klasa II PI
  3. miejsce klasa II PFL

W turnieju koszykówki 3x3 rywalizowały zespoły w jednej grupie, rozgrywając po 4 spotkania w systemie gry „każdy z każdym” . Na podstawie wyników turnieju koszykówki wyłoniono 3 najlepsze zespoły.

Wyniki turnieju koszykówki:

1. miejsce klasa II PI w składzie Jan Korczak, Szymon Knapczyk, Oskar Kuraś
  2. miejsce klasa III PI
  3. miejsce klasa I PFL

Po zakończonych rozgrywkach czołowi zawodnicy turnieju tenisa, pierwszy zespół turnieju piłki i koszykówki otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz wejściówki na baseny termalne w Szaflarach.

Gorące podziękowania nauczyciele wychowania fizycznego ZS1 kierują za patronat nad imprezą do Pana Dyrektora Grzegorza Józefczyka, Pani Dyrektor SP Nr 1 w NT Elżbiecie Jankowskiej za udostępnienie boiska koszykarskiego, Pana Dyrektora MCSiR Krzysztofa Łapsy za przegotowanie boisk piłkarskich, Rady Rodziców ZS nr 1 w NT za ufundowanie nagród w postaci wejściówek, Agnieszce Sznajder za przygotowanie plakatów i wszystkim uczestnikom tego wydarzenia..

Zaangażowani w organizację Dnia Sportu w ZS1 nauczyciele wychowania fizycznego to pan Łukasz Gil -  przygotowanie dyplomów, panowie: Dariusz Gajewski, Andrzej Nenko, Łukasz Gil i Paweł Gil - prowadzenie rozgrywek sportowych

Do zobaczenia za rok!!!

Wyczerpująca notatka dot. wydarzenia – p. Paweł Gil, zdjęcia z wręczenia nagród Patrycja Łacniak z kl. III PMR, a z rozgrywek piłkarskich Sylwia Wontorczyk z kl. III PFL