Dzień Sportu Szkolnego

31.05.2023

30 maja 2023 r. odbył się w Zespole Szkół nr 1 Dzień Sportu Szkolnego. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem. Udział wzięło około 200 uczniów. Przeprowadzono rozgrywki w trzech dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka plażowa oraz bieg na orientację.

W turnieju piłki nożnej wzięło udział 11 zespołów. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy 3 PFL w składzie: Mateusz Czech, Patryk Garb, Grzegorz Knaga, Oliwier Kowalski, Aleksandra Rzadkosz, Mariusz Sołtys, Kacper Starmach, Kacper Żmudzki, Jakub Trzebunia (4 PMR). Natomiast drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 3 PI, a trzecie - drużyna z klasy 4 PI.

Do turnieju siatkówki plażowej przystąpiło sześć drużyn. Po emocjonujących rozgrywkach na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z klasy 4 PFL w składzie: Katarzyna Bielska, Michał Czopek, Julia Floryn, Emilia Kukuczka, Kuba Siemek i Sylwia Wontorczyk. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z klasy 2 PFL, natomiast trzecie – klasa 1 PGP.

Do biegu na orientację przystąpiły zespoły dwuosobowe. Pierwsza na mecie zgłosiła się para zawodników -  Paulina Włodarczyk, Marcin Mileniak, tuż za nimi dobiegły do mety – Kinga Żegleń i Małgorzata Kościelniak. Podium uzupełnili – Konrad Wojewódzki i Paweł Lizoń.

Na najlepszych sportowców z naszej szkoły czekały nagrody – wejściówki na basen Gorący Potok. Zostały one uroczyście wręczone przez pana dyrektora Grzegorza Józefczyka, w asyście pani wicedyrektor Iwony Lesner oraz nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zajęli się organizacją święta sportu w ZS1NT.

Sponsorem nagród była Rada Rodziców - serdeczne podziękowania od Dyrekcji i organizatorów (nauczycieli wychowania fizycznego).