#ErasmusDays: Lekcje Europejskie i Konkurs Wiedzy o Programie Erasmus+ – dzień I

16.10.2024

Obchody Dni Erasmusa rozpoczęliśmy od Lekcji Europejskich z panią Martą Salamon, ekspertką z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Małopolsce. Klasy I i V zgłębiały tajniki Unii Europejskiej i tego, jak Fundusze Europejskie mogą nam pomóc podnieść kwalifikacje, otrzymać dofianansowanie na szkolenia, kursy, a nawet dotacje na wymarzone startupy i innowacyjne pomysły.

Kolejnym punktem programu był Konkurs Wiedzy o Programie Erasmus+, poprzedzony prezentacją. Uczniowie klas II i III dowiedzieli się, skąd się wziął Erasmus, jak działa i jakie daje możliwości. Przypomnieliśmy zrealizowane w naszej szkole przedsięwzięcia – projekty praktyk zawodowych i szkolenia kadry. Podczas konkursu wielu uczniów wykazało się imponującą znnajomością programu Erasmus+ oraz błyskawicznym refleksem w udzielaniu odpowiedzi. Oto nasi mistrzowie wiedzy: • I miejsce: Magdalena Pojedzinka z klasy 2 MR (przyszła gwiazda świata edukacji) • II miejsce: Łukasz Milon z klasy 2 PI (szkolny ekspert od programów międzynarodowych) • III miejsce: Dawid Fiedor z klasy 2 IB (człowiek, który wie wszystko o Erasmusie, a nawet więcej). A na deser? Prawdziwy koncert talentów! Bartosz Dudkiewicz, Oliwier Łukasik i Maciej Fryźlewicz zaśpiewali niemiecką piosenkę grupę Rammstein tak, że oryginalni wykonawcy (gdyby byli na sali) pewnie z wrażenia rzuciliby gitarami i poszli po autografy! Brawo za odwagę i brawurowe wykonanie!

Tekst i zdjęcia: Aldona Wielgos- Truty