Jesteś zdrowy? Oddaj krew! Pomóż innym!

22.11.2022

18 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Nowym Targu odbyła się, po dłuższej przerwie, kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w ramach akcji: JESTEŚ ZDROWY? ODDAJ KREW! POMÓŻ INNYM!

Aula szkolna tego dnia zamieniła się w laboratorium, w którym pracownicy stacji krwiodawstwa rozłożyli 2 łóżka, aby pełnoletni uczniowie, a także nauczyciele mogli wygodnie oddawać krew. Łącznie zebrano 12,5 litra tego cennego płynu dla potrzebujących. Krwiodawcy otrzymali słodkie drożdżówki i pamiątkowe prezenty od sponsora. Zapewniali również o przystąpieniu do akcji na wiosnę.

Dziękujemy szczególnie tym, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na ten odruch serca i gratulujemy wspaniałej decyzji! Akcja poprzedzona była 16 listopada 2022 roku prelekcją dla uczniów klas IV technikum prowadzoną przez pana Mateusza Kapołkę.

Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia jest pedagog Anna Bachulska.

Tekst - p. Anna Bachulska, zdjęcia - p. Tadeusz Bącal.