Jesteś zdrowy? Oddaj krew! Pomóż innym!

22.11.2022

18 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Nowym Targu odbyła się po dłuższej przerwie kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w ramach akcji: JESTEŚ ZDROWY? ODDAJ KREW! POMÓŻ INNYM!

Aula szkolna tego dnia zamieniła się w laboratorium, w którym pracownicy stacji krwiodawstwa rozłożyli 2 łóżka, aby pełnoletni uczniowie, a także nauczyciele mogli wygodnie oddawać krew. Łącznie zebrano 12,5 litra tego cennego płynu dla potrzebujących. Krwiodawcy otrzymali słodkie drożdżówki i pamiątkowe prezenty od sponsora. Zapewniali również o przystąpieniu do akcji na wiosnę.

Dziękujemy szczególnie tym, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na ten odruch serca i gratulujemy wspaniałej decyzji! Akcja poprzedzona była 16 listopada 2022 roku prelekcją dla uczniów klas IV technikum prowadzoną przez pana Mateusza Kapołkę.

Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia jest pedagog Anna Bachulska.
Tekst p. Anna Bachulska, zdjęcia przesłane przez p. Tadeusza Bącala.