Kolejny sukces w konkursie WEBSKI TEAM!

01.06.2023

29 maja 2023 roku dwie drużyny reprezentujące naszą szkołę uczestniczyły w konkursie WEBSKI TEAM. Konkurs (po raz trzeci z rzędu!) zakończył się wielkim sukcesem.

29 maja 2023 roku dwie drużyny, reprezentujące naszą szkołę, w składzie:

Drużyna 1:

• Kacper Łapka (3PI)
  • Jakub Wiśniewski (3PI)
  • Paweł Jankowski (4PGP)
  • Szymon Wydrych (4PGP)

Drużyna 2:

• Kamil Molitorys (3PI)
  • Tomasz Molitorys (3PI)
  • Maciej Hosaniak (3PGP)
  • Paweł Sądelski (3PGP),

Pod opieką panów Marka Regieca i Michała Bachulskiego, udały się do Zakopanego, do Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego, by wziąć udział w kolejnej edycji konkursu WEBski Team. W tym roku konkurs odbył się po raz pierwszy w rozszerzonej formule, zakresem i formą opiera się na egzaminach z kwalifikacji INF.02 i INF.03 – a więc od zawodników wymagana jest, zarówno w zakresie wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych, znajomość: budowy i zasady działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych, budowy i administrowania sieci komputerowych, technologii HTML5, CSS, MySQL, JavaScript, PHP, edycji grafiki rastrowej...

Konkurs (po raz trzeci z rzędu!) zakończył się wielkim sukcesem uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu. Drużyna nr 1 ZS1NT zajęła bezapelacyjne pierwsze miejsce, pokonując drużyny z Zakopanego i Rabki, natomiast Drużyna nr 2 zajęła miejsce czwarte.

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy, a szczególnie Zwycięzcom!