W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz naszą politykę cookies.

Konkurs Cyberskiller

05.04.2023

W ostatnich dniach nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w prestiżowym konkursie Cyberskiller, w którym jedną z nagród były złote indeksy dla całej drużyny na Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie. Udało nam się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego, w którym brało udział 8 innych szkół z naszego
województwa.

Niestety nie udało nam się zakwalifikować dalej, aczkolwiek osiągnęliśmy zadowalający wynik, zajmując miejsce tuż pod podium. Muszę przyznać, że pytania konkursowe były naprawdę ciężkie, ale super się bawiłem rozwiązując je z zespołem. Moim zdaniem powinno być więcej takich konkursów, które udostępnia nam Cyberskiller, bo naprawdę wnoszą coś do naszej wiedzy o bezpieczeństwie w sieci.

Napisał uczestnik konkursu Mateusz Chryc z kl. III PGP


A oto podziękowania od organizatorów wyzwania:

Witajcie!

Dziękujemy za udział w konkursie CyberSkiller Challenge Poland Edycja III. Mamy nadzieję, że konkurs był okazją do zdobycia cennych praktycznych umiejętności z cyberbezpieczeństwa a także do rywalizacji i dobrej zabawy.

Rywalizacja w II etapie konkursu była bardzo intensywna. Zmierzyliście się z trudnymi zadaniami, których poprawne rozwiązanie wymagało specjalistycznej wiedzy informatycznej szczególnie z zakresu cyberbezpieczeństwa! Cieszymy się, że dzięki uczestnictwie w konkursie mogliście poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe, praktyczne umiejętności.

Mateusz Chryc, Jakub Stachoń, Łukasz Musiał pomimo tego, że jako drużynie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu nie udało się wam awansować do finału, możecie czuć się zwycięzcami, gdyż podjęliście trud przygotowania się i rywalizacji w konkursie, co wymagało ogromnej ilości pracy! Wierzmy, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas przygotowań i pracy w konkursie będą użyteczne i pomocne na dalszej ścieżce edukacji i kariery.

Jeszcze raz dziękujemy za uczestnictwo w konkursie CyberSkiller Challenge Poland Edycja III. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w konkursie będzie początkiem waszej przygody w świecie cyberbezpieczeństwa! Niebawem otrzymacie dyplomy potwierdzające trud i ciężką pracę włożoną w przygotowania do konkursu CyberSkiller Challenge Poland. Obserwujcie stronę konkursu a także nasze social media aby poznać zwycięzców konkursu i wyczekujcie informacji o kolejnych edycjach konkursu!

Do zobaczenia w następnych edycjach konkursu CyberSkiller Challenge Poland!