Konkurs Logicznego Myślenia

12.03.2024

12 marca 2024 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia. O godzinie 8:00, pod przewodnictwem pana wicedyrektora Michała Pawłowskiego, rozpoczęła się ta niezwykła podróż w głąb labiryntu umysłów uczniowskich.

Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, gdyż aż 23 młodych umysłów podjęło się tego wyzwania. To duże zainteresowanie było wynikiem zaangażowania w propagowanie i organizację tego niezwykłego konkursu p. Marii Giełczyńskiej.

Wyjątkowość konkursu polegała na pisemnym rozwiązaniu 26 zagadek logicznych. Wystarczyła otwartość umysłu oraz odpowiedni namysł, by rozwiązać zagadki zaproponowane przez organizatora (Centrum Edukacji Szkolnej). Konkurs ten był przede wszystkim treningiem w rozwoju logicznego myślenia, który jest niezastąpiony nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także w każdej dziedzinie życia, w której należy stawić czoło problemom.

Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki konkursu. Trzymamy kciuki.

p. Maria Giełczyńska