W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz naszą politykę cookies.

Muzealny maraton klasy III MR

15.06.2022

31 maja 2022 r. uczniowie klasy III MR wraz z wychowawcą p. Andrzejem Nenko i p. E. Bogaczyk odwiedzili trzy krakowskie muzea. Mieli niepowtarzalną okazję: by obcować ze sztuką, doświadczać tego, co dostępne zmysłom i doznaniom pozazmysłowym oraz bogacić swoją wiedzę na temat oglądanych dzieł w oddziałach Muzeum Narodowego.

Kolejno podziwiali zbiory sakralne w Pałacu Erazma Ciołka, dzieła w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach i prace symbolisty Jacka Malczewskiego na wystawie czasowej „Malczewski romantyczny”.

Każdy uczestnik wyjazdu musiał wykonać przygotowane wcześniej zadania – znaleźć Chrystusa na osiołku, diabła na obrazach religijnych, motywy funeralne, sposób portretowania Chrystusa na ikonach, postać poety na obrazie bądź rzeźbę ukazującą mistrza pióra, znaleźć dzieło, które wywarło duże wrażenie i uzasadnić wybór czy też wykonać „selfi” z Malczewskim. Wymienione polecenia - to tylko niektóre związane z aktywnym odbiorem sztuki przez młodzież z III MR. Uczestnicy wywiązali się z zadań wspaniale.

Oczywiście w roku rocznicy romantyzmu nie mogło zabraknąć wspólnej "fotki" pod Adasiem (pieszczotliwa nazwa pomnika Adama Mickiewicza) na krakowskim rynku w promieniach jeszcze majowego słońca.