Narodowe Czytanie 2022

29.08.2022

Poromansujmy… Nie należy jednak mieć na myśli niczego zdrożnego. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich: uczniów, nauczycieli i rodziców (zwłaszcza tych, którym bliskie jest wezwanie: „Miej serce i patrzaj w serce”) do udziału w akcji Narodowego Czytania.

Spotykamy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza w miejskim parku (obok szkoły) w sobotę 3 września o godzinie 9.00.

Tegoroczną lekturą są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W 1822 roku Mickiewicz wydał zbiór, który został uznany za przełomowy dla polskiego romantyzmu. 2022 to rok romantyzmu, więc mamy świetną okazję, by przypomnieć nowatorskie utwory, które dały początek niezwykłej epoce.

Romantyczny nastrój gwarantowany!

Dla uczestników przewidziano gratyfikacje. Serdecznie zapraszamy.

Biblioteka szkolna oraz poloniści ZS1

Śledź mapę uczestników: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2022-ballady-i-romanse/uczestnicy-akcji