Nasi uczniowie na wykładzie o lodowcach

09.11.2023

W środę 8 listopada 2023 r. klasa 1 FL i 4 PFL wzięła udział w spotkaniu z Jakubem Małeckim, który wygłosił wykład pn. „Wpływ zmiany klimatu na lodowce”.

Dr Jakub Małecki, na co dzień pracuje w Zakładzie Badań Kriosfery, Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pasją Doktora jest piękno lodowców. Na Spitsbergenie prowadzi badania nad życiem i „zdrowiem" lodowych gigantów oraz procesy jakie w nich zachodzą na skutek zmian klimatu.

Spotkanie odbyło się w Auli Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu w ramach realizacji projektu LIFE - IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak prowadzone są badania naukowe na Spitsbergenie, zobaczyli zdjęcia lodowców na Ziemi oraz zostali uświadomieni jak szybko się one się topią.

Informacja p. A. Ryś.