Nasi uczniowie podczas WSEIcraft 8 Edition

16.03.2024

W dniach 15-16 marca 2024 r. odbyła się kolejna, ósma edycja hackatonu projektowania gier w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie - WSEIcraft 8 Edition. Tym razem (po raz pierwszy) wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły tworzący dwa teamy.

W pierwszym znaleźli się: Karolina Jungowska (z klasy 3 PGP), Milena Stożek, Anna Złoza, Jakub Marusarz, Magdalena Kościelniak (wszyscy z klasy 1 GP), w drugim: Maciej Kaczmarczyk, Dominika Harbut (oboje z klasy 3 PGP), Kamil Wida, Tomasz Tarnawski (z klasy 2 PI), Maciej Fryźlewicz (z klasy 1 GP).

Po przybyciu do Krakowa i pozostawieniu bagaży w pomieszczeniach WSEI udaliśmy się na "zwiedzanie" krakowskiego rynku oraz po zakup prowiantu "na przeżycie" (organizator zapewniał nam co prawda kolację, śniadanie i obiad, ale dopiero w następnym dniu). Około 16.00 w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki na wspólnym spotkaniu uczestników poznaliśmy temat gry, którą trzeba było stworzyć, korzystając ze środowiska unity i własnoręcznie zaprojektowanej grafiki. Tym tematem okazał się CZAS. Zespoły rozeszły się do przygotowanych pracowni, nastąpiła prawdziwa burza mózgów i już po paru godzinach pierwsze sekwencje gier zaczęły pojawiać się na ekranach. Praca była intensywna, ale niektórzy musieli w tym czasie udać się w objęcia Morfeusza (min. piszący te słowa) do specjalnie przygotowanej sali lub zasypiali (na chwilę) w fotelach przed komputerami. Po całonocnych zmaganiach, hektolitrach wypitych napojów, kilku zjedzonych pizzach i po skorzystaniu z przygotowanych przez organizatorów atrakcjach (gry VR, kometka, chillout) należało zakończyć pracę i przesłać wyniki do jurorów (death time - sobota 12.00). O 14.00 ogłoszono wyniki, a pierwszy nasz udział zakończył się 4 i 17 miejscem wśród 26 zespołów liczących ponad 100 uczestników. Zmęczeni, ale zadowoleni ze zdobytych doświadczeń, w sobotę ok. 18.00 dotarliśmy do Nowego Targu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku też weźmiemy udział w tym konkursie.

Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców, którzy dofinansowali wyjazd i postarali się o zapewnienie transportu dla uczniów biorących udział w WSEIcraft 8 Edition.

Relacja i zdjęcia p. Jarosław Stański