W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz naszą politykę cookies.

Nasi uczniowie w III edycji Zawodów o Szablę Rotmistrza Włodzimierza Budarkiewicza

08.06.2026

8 czerwca 2026 r. na nowotarskiej strzelnicy odbyła się już III edycja zawodów strzeleckich, w których główną nagrodą była szabla rot. Włodzimierza Budarkiewicza.

Uczniowie naszej szkoły – Emilia Pawłowska z klasy 4 M, Filip Gabryś, Stanisław Kasperek oraz Jakub Dolański z klasy 3 IA - wzięli udział w czterech konkurencjach drużynowych, w których sprawdzana była ich wytrzymałość fizyczna, wiedza o rot. Budarkiewiczu, celność rzutu granatem, znajomość zasad pierwszej pomocy w warunkach wojennych (symulacja pola walki z minami i pod ostrzałem) oraz umiejętność strzelania do tarcz z pozycji leżącej na odległość 50 m. Nasi uczniowie "zawzięcie" walczyli o uzyskanie jak największej ilości punktów w poszczególnych konkurencjach. W efekcie nasza szkoła zajęła 3. miejsce.

A Filip Gabryś stanął na podium na trzecim miejscu jako strzelec, dzięki uzyskanym 89 punktom.