Poczet sztandarowy naszej szkoły w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

11.11.2023

Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w sobotę 11 listopada 2023 r. z naszej szkoły został oddelegowany poczet sztandarowy do kościoła pod wezwaniem św. Katarzyny na mszę za Ojczyznę pod opieką mgr Katarzyny Hodorowicz i mgr Ireneusza Biedronia.

Nasi uczniowie uczestniczyli również uroczystościach rocznicowych, które miały miejsce w centrum Nowego Targu, gdzie przeszli wraz z innymi pocztami sztandarowymi na czele konnej banderii z kościoła ulicami miasta na rynek. Po odśpiewaniu hymnu miały miejsce przemówienia oraz składanie wieńców i kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r.

Informacja i zdjęcia  p. K. Hodorowicz.