Pora… czasowniki przez dni lata odmieniać!
26.06.2026To hasło towarzyszące uroczystości zakończenia roku szkolnego 2025/2026 w ZS nr 1 w Nowym Targu. Dzień rozpoczęto od mszy świętej w kościele św. Katarzyny, a następnie wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie w specjalnie przygotowanej wakacyjnej scenerii miała miejsce ceremonia pożegnania roku.
Najpierw pan dyrektor G. Józefczyk wygłosił przemówienie, a potem wręczył nagrody uczniom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, czyli z tzw. czerwonym paskiem. Na pochwałę zasłużyli także wykazujący się koleżeńskością, aktywnością społeczną, sportową czy artystyczną. Nie zabrakło także podziękowań za całoroczną pracę - nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom oraz - oczywiście- uczniom. Do tych złożonych przez dyrekcję, swoje wyrazy wdzięczności dołączyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
W części nieoficjalnej za sprawą recytacji i śpiewu zapanował nieco liryczny klimat. Ustąpił on miejsca szkolnej rzeczywistości poprzez prezentację alternatywnego, „zreformowanego” alfabetu oraz scenkę kabaretową pt. „Karczycho idzie na studia”.
No cóż, świadectwa rozdane, szkoła opustoszała na dwa miesiące. Miłych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!
Notatka Joanna Fryźlewicz-Luberda
Zdjęcia p. Katarzyna Hodorowicz (fotografie z kościoła) oraz Agnieszka Strama- klasa IVF oraz
