W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz naszą politykę cookies.

Pożegnanie przyszłych maturzystów w murach Sokoła

29.04.2023

28 kwietnia 2023 r. był dniem szczególnym dla tej części młodzieży Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana, która w tym roku zdaje egzamin maturalny. Dziś po raz ostatni ci młodzi ludzie byli w murach Sokoła jako uczniowie, by odebrać świadectwa ukończenia szkoły. Ale najpierw przyszli abiturienci zebrali się w auli na uroczystej akademii.

Ciepłe słowa skierował do nich pan Dyrektor ZS1NT Grzegorz Józefczyk i pożegnała - w imieniu młodszych koleżanek i kolegów - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Patrycja Łacniak. Wręczono pamiątkowe dyplomy wyróżniającym się uczniom, a akademia przyniosła miłe wspomnienia chwil spędzonych w murach Sokoła. Tym istotniejszych, że ci młodzi ludzie są ostatnim rocznikiem, który będzie zdawał maturę w ponadstuletnich murach obecnej siedziby szkoły przy placu Słowackiego 13.

Na czas zbliżających się egzaminów życzymy połamania piór i „aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”.  A w życie idźcie  z podniesioną głową, bądźcie wspaniałymi ludźmi, którzy kierują się słowami naszego patrona Władysława Orkana „Wróć braciom, coś wiedzą zdobył” .

 

Tekst p. E. Bogaczyk

Zdjęcia wykonali: Karol Bednarczyk III PFL, Maciej Ślaga III PFL, Maciej Grzeszykowski III PFL