"Ślady (czyjegoś) istnienia" - wykład na temat Holocaustu

23.04.2024

23 kwietnia w auli naszej szkoły odbył się wykład pt. “Ślady (czyjegoś) istnienia” pani dr Karoliny Panz z Centrum Badań nad Zagładą Żydów” na temat Holocaustu i dziejów nowotarskiej społeczności żydowskiej.

Prelekcja miała związek z 81 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim przypadającą na 19 kwietnia. Pani dr przedstawiła w bardzo ciekawy sposób przejmujące wątki związane z wojenną przeszłością naszego regionu, w tym budynku Sokoła na placu Słowackiego oraz pobliskiego cmentarza żydowskiego.

Wierzymy, że zaprezentowane treści wzbogacą wiedzę naszych uczniów, a pani dr obiecała, że wróci do nas z kolejnymi niezwykle wartościowymi i uwrażliwiającymi wystapieniami.

Tekst Joanna Fryźlewicz-Luberda

Zdjęcia 4 PFL- (A. Preneta i M. Grzeszykowski).