W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz naszą politykę cookies.

Sokół czyta Mickiewicza

07.09.2022

Jak w wielu miejscach naszego kraju, 3 września 2022 roku w Zespole Szkół nr 1 im. W. Orkana w Nowym Targu zorganizowano Narodowe Czytanie.

Pod pomnikiem Adama Mickiewicza w miejskim parku spotkało się grono zagorzałych czytelników romantycznego wieszcza w nieśmiałych promieniach sobotniego słońca, by oddać się przyjemności wspólnej lektury „Ballad i romansów”. Nie było co prawda „tańców, hulanek ani swawoli”, nikt nie miał „wzroku dzikiego i sukni plugawej”, ale uczestnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali sztandarowej „Romantyczności” w wykonaniu Jagody Wiktor z II PFL, czy „Świtezianki” zinterpretowanej przez panią prof. K. Hodorowicz. Ballada „Lilije” natomiast z pouczającym „nie masz zbrodni bez kary” została przygotowana przez mocną grupę z klasy III PI. No i jakże tu za Mickiewiczem nie powtórzyć: „to lubię”!?

Zobacz fotograficzną relację z wydarzenia.