Spotkanie z nowotarskimi amazonkami

05.04.2024

5 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 3PMR, 1IB oraz 3PFL mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z wolontariuszkami Podhalańskiego Stowarzyszenia Amazonek. Tematem spotkania była profilaktyka nowotworu piersi i jąder.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat znaczenia regularnych badań profilaktycznych oraz tego, jakie są symptomy, na które należy zwrócić uwagę. Przedstawicielki stowarzyszenia przekazały również informacje na temat zdrowego stylu życia i odpowiedniej diety w kontekście profilaktyki nowotworowej.  Uczniowie mogli również samodzielnie wykrywać guzki piersi na specjalnie przeznaczonych do tego fantomach.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w spotkaniu oraz Podhalańskiemu Stowarzyszeniu Amazonek za cenne informacje i wsparcie w edukacji zdrowotnej naszych uczniów. Zachęcamy do dbania o swoje zdrowie i regularnych badań profilaktycznych.

Informacja i zdjęcia p. Anna Stanek