Spotkanie z przedstawicielem nowotarskiej policji

19.10.2022

W ramach działań profilaktycznych w dniu 29 września 2022 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, aspirantem sztabowym p. Rafałem Skrobotem z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji na temat: Aspekt prawny dotyczący publikowanych w internecie i mediach społecznościowych treści oraz przestępczość i odpowiedzialność karna nieletnich.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych (1 PI, 1 I, 1 G, 1 RL, 1 F, 1 M).

Współczesna młodzież nie wyobraża sobie funkcjonowania bez dostępu do Internetu. Młodzi ludzie są aktywni w mediach społecznościowych, dodają komentarze, upubliczniają różnego typu treści, dlatego tak ważne jest przypominanie o tym, że nieodpowiedzialne korzystanie z sieci może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Pogadanka dotycząca m. in. odpowiedzialności za niewłaściwe korzystanie z Internetu może także stanowić impuls do kształtowania właściwej postawy moralnej i społecznej młodego człowieka. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę z policji w dużym stopniu przyczyni się wśród uczniów do wzrostu świadomości co do ryzykownych i niebezpiecznych zachowań oraz głęboko pozytywnie wpłynie na poprawę zachowanie młodzieży w szkole i poza nią.

Zajęcia z przedstawicielem policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo – profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi nowotarskiej Policji za wizytę w naszej placówce.

Spotkanie zorganizowała pedagog p. Maria Rzadkosz.

Zdjęcia wykonały: Chwistek Róża i Dziedzina Martyna z klasy 3 PFL.