Światowy dzień liczby PI

14.03.2024

14 marca 2024 roku z dumą obchodziliśmy na lekcjach fizyki i matematyki wyjątkowe święto - Światowy Dzień Liczby Pi! To niezwykła okazja, kiedy matematyka staje się źródłem fascynacji, a liczba π - gwiazdą dnia. Wraz z uczniami, łącząc siły i umysły, przekraczyliśmy granice tradycyjnej nauki. Odkrywaliśmy magiczne aspekty tego uniwersalnego symbolu.

W naszym świętowaniu uczestniczyły wybrane klasy, łącząc się w fascynującej podróży przez tajemnice liczby π, pod czujnym p. Marii Giełczyńskiej i p. Magdaleny Leśniowskiej - Pabian. To dzięki ich pasji i zaangażowaniu udało się stworzyć niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w uczniowskiej pamięci. Tworzyliśmy razem piękne plakaty, które w kolorach i kształtach odzwierciedlały magię liczby π. Prezentowaliśmy krótkie, ale niezwykle fascynujące prezentacje, które ukazywały niezliczone zastosowania tej niezwykłej liczby w życiu codziennym i nauce. Nie zapomnieliśmy także o humorze, bo stworzyliśmy zabawne piosenki i wierszyki, które sprawiły, że matematyka stała się jeszcze bardziej przyjazna i przystępna dla każdego. Rozwiązując logiczne rebusy, wcielaliśmy się w detektywów, odkrywając kolejne sekrety liczby π. A nasze piękne filmiki, pełne kreatywności i pasji, nie tylko bawiły, ale także będą uczyły i inspirowały do dalszych odkryć. Światowy Dzień Liczby Pi to nie tylko okazja do nauki, ale również do zabawy i wspólnego tworzenia niezapomnianych wspomnień.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Niech ta radosna atmosfera towarzyszy nam przez cały rok, inspirując do dalszych eksploracji matematycznych tajemnic. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnych obchodów tego wyjątkowego dnia! Liczymy na wasze nowe pomysły i zapał do odkrywania piękna matematyki w przyszłym roku!

Notka p. Maria Giełczyńska
Zdjęcia- uczestnicy i panie organizatorki