#ErasmusDays: Dni Erasmusa na szlaku – Szkolny Rajd im. Władysława Orkana – dzień II

17.10.2024

17 października cała społeczność szkolna ZS1 wzięła udział w tradycyjnym rajdzie im. Władysława Orkana. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na różne górskie szlaki i malownicze miejsca regionu. Część grup odwiedziła rezerwat przyrody Bór na Czerwonem, inni wyruszyli do Zakopanego czy zdobywali szczyty Tatr i pobliskie polany.

Podczas rajdu uczniowie mieli okazję zwiedzać historyczne miejsca, jak Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, oddać hołd Władysławowi Orkanowi, a także cieszyć się pięknymi jesiennymi krajobrazami, podziwiając panoramę Tatr, Gorców i Podhala. Kolorowe liście, słoneczna pogoda i spokój gór tworzyły idealne warunki do odpoczynku i integracji.

Tegoroczny rajd wpisał się w obchody Dni Erasmusa w naszej szkole, łącząc aktywność fizyczną z promowaniem wartości, jakie niesie za sobą program Erasmus. Była to doskonała okazja, aby w nieformalny sposób zintegrować uczniów, ale również promować cele ekologiczne.