Szkolny, szybki (KON)KURS języka… niemieckiego!

28.02.2023

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na (kon)kurs szybkiej nauki języka niemieckiego „30 Tage Deusch intensiv”! – słowa i zwroty, które pomogą za granicą w każdej sytuacji.

Konkurs adresowany jest do wszystkich , którzy chcą się uczyć języka w taki sposób, aby możliwie szybko móc korzystać z jego znajomości w życiu codziennym.

ZGŁOSZENIA DO 3 marca 20203 (do piątku) U PAŃ GERMANISTEK!

Ilość uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Konkurs odbędzie się dnia 20.03.2023r o godz. 11:00 w auli w ZS1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu.

Cele konkursu:

- urozmaicanie oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;

- promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;

- propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności.

(Kon)kurs składa się z dwóch części:

Część pierwsza to test w formie online i będzie on składał się z 20 pytań zamkniętych, dotyczących lekcji:

1.In der Schule- w szkole

2.Auf der Bank- w banku

3.Auf der Post- na poczcie

4.Auf dem Bahnhof- na dworcu

5.Am Flughafen- na lotnisku

6.Das Telefongespräch- Zimmerreservierung- rozmowa telefoniczna-rezerwacja pokoju

7.Beim Arzt- u lekarza

8.Die Fahrt mit dem Taxi- jazda taksówką

9.Beschwerden- zażalenia

10.Reklamationen- reklamacje

11.Im Internet-Cafe- w kawiarence internetowej

12.Im Kino/im Theater- w kinie/w teatrze

13.Auf der Party- na zabawie

14.In der Apotheke- w aptece

15.Im Hotel- w hotelu

16.Im Restaurant- w restauracji

17.In der Boutique- w butiku

18.Auf der Baustelle- na budowie

19.Beim Einkaufen- podczas zakupów

20.An der Tankstelle- na stacji benzynowej

(Kon)kurs online będzie trwał 45 minut.

Wszystkie materiały przygotowujące do konkursu otrzymacie w wersji papierowej od swoich pań germanistek, natomiast w wersji do odsłuchiwania należy zalogować się na stronę https://www.eurudyta.pl/ ,wpisując:

Platforma- eurudyta.pl, przyjazna samoukowi w domu, w samochodzie, w pracy, kiedy tylko chcesz!

Wynik testu online pojawi się po zakończonym kursie. Uczniowie, którzy uzyskają wynik 50% będą zwolnieni ze sprawdzianu na lekcji języka niemieckiego!

Druga część SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO będzie polegała na przedstawieniu wybranej, przygotowanej scenki 5-minutowej z nutką improwizacji.

Scenki zostaną ocenione przez Jury. Jury składa się z nauczycieli języków obcych.

Scenki będą oceniane w kategoriach:

- prawidłowej wymowy,

- znajomości tekstu,

- poprawności językowej narracji,

- interpretacji utworu,

- oryginalności kostiumów,

- ogólnego wyrazu estetyczno-artystycznego.