Walentynki w ZS1NT

09.02.2024

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie zginął w wyniku egzekucji. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek.

Uczniowie ZS 1 także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, samorząd szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Już piątego lutego przy wyjściu głównym ustawiona została pięknie ozdobiona skrzynka i czekała  na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przez cały tydzień.

W piątek korespondencja została doręczona do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły: Aleksandra Salach i Alicja Preneta z klasy 4 PFL, a rolę fotografa sprawował przewodniczący szkoły - Maciej Ślaga. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele i pracownicy szkoły.

Notatka p. Paulina Grzęda - opiekun samorządu uczniowskiego