Weronika Ryś na III miejscu w „Szmaragdowym Guziku”

21.03.2023

Nasza uczennica Weronika Ryś z klasy IV MR zajęła III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Projektantów i Krawców "Szmaragdowy Guzik", który odbył się 16.03.2023 w Teatrze Miejskim w Lesznie. W konkursie brały udział uczennice i uczniowie z 19 szkół  z całej Polski.

Tematem zmagań było krawiectwo - architektura mody, w dwóch kategoriach: awangardowej i użytkowej. Głównymi sponsorami konkursu były dwie poznańskie uczelnie wyższe - Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych i Fashion School. Na zwycięzcę czekał indeks na studia licencjackie. Wśród nagród były różne szkolenia i kursy oraz nagrody rzeczowe. Weronika wygrała jeden z kursów.

Informacja p. A. Sowińska, zdjęcia przesłane przez Weronikę Ryś z kl. IV MR